Šilumos siurbliai

Komfortas ir mikroklimato valdymas namuose ar verslo patalpose. Būtent tai suteikia šilumos siurbliai oras – vanduo arba oras – oras. Sanlėja jums gali pasiūlyti įvairaus galingumo, itin aukšto našumo, patikimus Cooper & Hunter, HTW bei Airwell šilumos siurblius oras – vanduo ir oras – oras. Turime ekonominės klasės sistemų, puikiai tinkančių butams arba nedidelėms darbo erdvėms. Taip pat yra ir maksimaliai pajėgūs, net išmaniuoju būdu valdomi oras – vanduo siurbliai, kurie supaprastina namų šildymą bei patenkina net ir didelio ūkio poreikius.

Kiekvienas įrenginys turi savo prekės puslapį, kuriame nurodoma svarbiausia techninė informacija (galingumas, valdymas, kaina ir ne tik). Tai padeda kiekvienam vartotojui priimti kuo geresnį sprendimą. Jeigu kyla klausimų arba norisi patarimų – visada lauksime jūsų skambučių ar el. laiškų į +370 609 65484, +370 690 00002 +370 671 34444 bei info@sanleja.lt. Profesionalūs Sanlėja specialistai patars bei rekomenduos, kuris šilumos siurblys galėtų būti geriausia investicija.

Šilumos siurblių tipai

Be abejonės populiariausi yra mūsų asortimente esantys oras – oras bei oras – vanduo šilumos siurbliai. Abu jie turi savitų ypatumų.

Šilumos siurblys oras – oras

Tokie siurbliai dar vadinami oro kondicionieriais. Jie yra itin universalūs bei gali orą ne tik šildyti, tačiau ir vėsinti, tad jų galimybės – labai plačios. Oras – oras šilumos siurblį gali būti verta įsirengti visur, kadangi jį pavyks panaudoti tiek vasarą, tiek žiemą, rudenį arba pavasarį.

Svarbu išskirti standartines, monoblokines, split ir multi-split tipo sistemas. Priklausomai nuo tipo, gali kiek skirtis veikimo principas ir pritaikymo galimybės.

  •     Split sistema – ją sudaro išorinis blokas ir viduje esantis blokas. Jie tarpusavyje sujungti ortakiais. Išorinis blokas ima šilumą iš oro lauke bei truputėlį elektros energijos bei įdarbiną kompresorių, kuris varinėja šaltnešį bei, priklausomai nuo įjungto ciklo, vėsina paimtą orą arba jį sušildo prieš išleisdamas per vidinį bloką, į patalpą. Tokio sprendimo paprastai pakanka vienam kambariui arba nedidelei erdvei.
  •     Monoblokinė sistema – čia abu blokai yra sujujngti į vieną įrenginį, todėl nereikia šaltnešio vamzdelių. Šis įrenginys paprastai montuojamas ant išorinės sienos. Kiek sudėtingesnis įrengimas reiškia, kad reikės specialios skylės ortakiams, kad būtų galima sujungti viduje esantį išleidimo bei lauke esantį paėmimo mechanizmą. Monoblokinės sistemos paprastai naudojamos nedidelėse gyvenamosiose ar komercinėse patalpose.
  •     Multi-split sistema – jos yra panašios į paprastas split, tačiau vienas išorės blokas gali būti jungiamas su daugeliu (pvz., 3, 4, 5 ar kartais net daugiau) viduje esančių įrenginių. Tai leidžia turėti visišką lankstumą mikroklimato valdymui skirtingose patalpose bei pasitarnauja dideliuose namuose, vilose, komerciniuose objektuose.

Šilumos siurblys oras – vanduo

Didesnių objektų šildymui paprastai pasirenkamas šilumos siurblys oras – vanduo. Skirtingai nei kondicionierius, jis lengvai integruojasi su radiatorine ar grindinio šildymo sistema, tad šiluma taip sparčiai neišgaruoja, galima mėgautis didesniu efektyvumu, kurio labai reikia rūpinantis didele erdve.

Šios sistemos sudarytos iš išorinio bei vidinio bloko. Išorinis blokas veikia identiškai, kaip ir oras – oras sistemose, tačiau mikroklimatą valdo ne per išleidžiamą orą, o per vandenį, kuris keliauja radiatoriais arba po grindimis išvedžiotais vamzdžiais. Oras – vanduo sistemą taip pat sudaro kompresorius, garintuvas, kondensatorius ir išsiplėtimo vožtuvas. Bloko viduje, kompresoriuje suspaudžiamas oras, kuris tokiu būdu atiduoda karštį, kuris perduodamas į tinkle cirkuliuojantį vandenį (šilumokaitį). Ciklas kartojasi ir turime šiltus radiatorius bei šylančias grindis.

Tiesa, šilumos siurbliai, rečiau, bet taip pat gali ir įjungti atvirkštinį ciklą, tad įmanomas ir vėsinimas. Jie yra labai energetiškai efektyvūs, o montavimas įmanomas ir senos statybos objektuose, kadangi konversiją su dauguma modelių padaryti nesudėtinga. Visgi daugumai vartotojų didžiausias pliusas yra tokio siurblio galimybė paruošti karštą vandenį, jeigu viduje arba su siurbliu kartu yra integruotas boileris.

Šilumos siurblių teikiami pliusai

Galima išskirti kelis pagrindinius pliusus, kuriuos turės bet kuris šilumos siurblys.

Patogumas

Jums nereikia kaupti malkų, jų sandėliuoti, rūpintis atsargų bei kaitinimo kameros papildymu, pelenų valymu. Taip pat nereikia tokių sudėtingų įrengimo darbų, kaip su dujine sistema. Kada norite atvėsinti ar pašildyti patalpas, tiesiog įjunkite siurblį, nustatykite norimą temperatūrą ir mėgaukitės padidėjusiu komfortu.

Taupumas

Dauguma šilumos siurblių turi itin aukštą, pvz., 3 – 5 energinio efektyvumo koeficientą. Tai reiškia, kad namų ar patalpų šildymui bei vėsinimui reikės mažesnių išlaidų. Efektyvumo koeficientas 3 rodo, kad iš 1 kW elektros energijos siurblys gali pagaminti 3 kW šilumos. Likusią dalį energijos jis gauna iš atsinaujinančio šaltinio – oro.

Galimybė gauti paramą

Jeigu nuspręsite seną, taršų katilą keisti nauju, o gal ir įsigyti būtent oras – oras arba oras – vanduo sistemą, tam tikrais laikotarpiais galite gauti valstybės paramą. Tai gerokai sumažins finansinę naštą, sutrumpins atsipirkimo laikotarpį bei padidins naudą jums.

Mažesnė tarša, tylus veikimas

Net ir lyginant su senesnių modelių šilumos siurbliais, modernios sistemos oras – oras bei oras – vanduo yra mažataršės. Jos į aplinką išmeta gerokai mažiau CO2. Anglies pėdsakas gali būti nuo 30 iki net 80 % mažesnis. Be to, skirtingai nei deginant medieną ar dujas, nėra tokios didelės oro taršos.

Cooper & Hunter, Airwell arba HTW šilumos siurbliai taip pat veikia ganėtinai tyliai. Jie gali netrukdyti rimties tiek namuose, tiek iš lauko pusės, leisdami atsipalaiduoti, susikoncentruoti į darbą ar kitas, malonias veiklas. Be to, jūs turite laisvę keisti režimą taip, kad triukšmo lygis būtų jums tinkančiose ribose.

Šilumos siurblių energijos sąnaudos

Ypač šiuolaikinis C&H, HTW arba Airwell šilumos siurblys paprastai turės labai aukštą efektyvumo koeficientą SEER, COP arba SCOP.

COP yra standartinis efektyvumo koeficientas, lyginantis elektros energijos sąnaudas su generuojamu šilumos kiekiu. Lyginant kelis variantus svarbu žinoti, kad kuo jis yra aukštesnis, tuo siurblys – efektyvesnis. SCOP yra sezoninis efektyvumo reitingas, įvertinantis įvairių klimato sąlygų keliamus papildomus iššūkius ekstremalesnėmis oro sąlygomis (pvz., per speigą ar karščio bangą).

Aukštesnis nei 100 % efektyvumas ir energijos sąnaudos nėra tik rinkodaros triukas. Tai įmanoma, nes siurblys perneša šilumą, kuri jau pagaminta, ne tik pats ją generuoja. Norint, kad energijos sąnaudos ilgai išliktų nedidelės, siurbliui reikia pakankamos priežiūros bei aptarnavimo.

Nereikėtų pamiršti ir to, kad vis daugiau C&H, HTW arba Airwell sistemų gali būti jungiamos su saulės elektrinėmis. Tai dar labiau sumažina išlaidas už elektros energijos sąnaudas.

Šilumos siurblių valdymas

Paprastai modernūs šilumos siurbliai yra valdomi nuotoliniu būdu. Tai gali būti nuotolinis valdymo pultas ir/ar išmaniojo valdymo sistema. Kokie jų ypatumai bei privalumai?

Nuotolinis valdymo pultas

Didžiausia dalis siurblių turi nuotolinio valdymo pultą. Split ir Multi-split sistemose po vieną valdymo pultą gali tekti bet kuriam vidiniui blokui. Toks pultelis yra patogus naudoti bei suteikia laisvę reguliuoti siurblio nustatymus per atstumą. Lengvai reguliuokite temperatūrą, keiskite vėsinimą į šildymą bei atvirkščiai ar nustatykite automatinį režimą bei pūtimą pagal laikmatį. Skirtingai nei su malkiniu katilu, nereikia eiti iki įrenginio jį papildyti kuru ar reguliuoti rankiniu būdu.

Išmanus valdymas

Vis daugiau HTW, C&H bei Airwell šilumos siurblių turi ne tik integruotus sensorius, tačiau ir sąsajas su išmanaus valdymo sistemomis. Tai yra programėlės, kurias galima atsisiųsti į telefoną, planšetinį ar nešiojamą kompiuterį bei sprendimai, sujungiami su išmanių namų asistentu, pvz., Google Home ar Amazon Alexa. Pastarąjam tiesiog reikia pasakyti, kokios temperatūros ar funkcijos norite ir jis įdarbins siurblį tokį poreikį patenkinti be jokio mygtukų paspaudimo.

Išmaniosios valdymo priemonės taip pat suteikia tokių privalumų kaip energijos taupymo algoritmai ir daug kitų. Naudodami išmanųjį valdymą galite optimizuoti savo šilumos siurblio veikimą ir energijos vartojimo efektyvumą, kad sąskaitos mažėtų, o komfortas didėtų.

Skirtingų šilumos siurblių veikimo principai

Jau pristatėme, kaip šilumą ir vėsą į patalpas perduoda oras – oras arba oras – vanduo šilumos siurblys. Tačiau yra ir kitų veikimo principų bei technologinių sprendimų, apie kuriuos vertėtų žinoti. Pristatome juos.

  •     R32 ir kiti šaltnešiai. Šaltnešis arba freonas yra pagrindinė medžiaga, leidžianti pernešti temperatūrą iš lauko į vidų. Šaltnešio specifika yra labai svarbi jūsų komfortui bei įrangos efektyvumui. Vienas iš dažniausiai naudojamų yra R32 tipo freonas, kuris mėgstamas ir vertinamas dėl mažo GWP (globalinio atšilimo potencialo). T.y. jis padeda efektyviau naudoti energiją. Tačiau yra ir kitų tipų, senesnių bei dar efektyvesnių šaltnešių, kurie gali būti naudojami – R410 (kiek senesnė technologija), R290 bei R744 (naujesni).
  •     Lauke esančio bloko priežiūra – jeigu norite, kad siurblys visada būtų efektyvus, reguliariai tikrinkite išorinio bloko situaciją. Jį nuvalykite, pašalinkite šiukšles bei kliūtis. Taip pat įjunkite nutirpinimo funkciją šaltomis dienomis. Jeigu pastebite pažeidimus, kriepkitės į profesionalus.
  •     Reguliarus aptarnavimas – būtent reguliarus aptarnavimas užtikrina, kad elektrinės sistemos, šaltnešio perdavimo vamzdelių sandarumas bei kitos funkcijos veiktų idealiai.
  •     Tinkamų nustatymų parinkimas – tai gali padėti nuo kelių iki keliolikos procentų sumažinti elektros sąnaudas bei prailginti įrenginio tarnavimo laiką neprarandant komforto.

Nuo ko priklauso kaina perkant šilumos siurblius?

Galutinė šilumos siurblio kaina gali būti labai skirtinga. Jai daugiausiai įtakos turi gamintojo panaudoti techniniai sprendimai – tad įrenginio našumas bei galia. Didesnė ir našesnė siurblio sistema paprastai kainuoja kiek daugiau.

Taip pat didelį vaidmenį vaidina ir efektyvumas. Kuo aukštesni yra SEER arba SCOP reitingai, tuo didesnės kainos galima tikėtis. Į kainodarą įeina ir gamintojo reputacija bei jo išlaidos verslo išlaikymui, tad vienų gamintojų prekės kainuos daugiau nei kitų.

Nepamirškite, kad galite siurblius įsigyti ir išsimokėtinai!

Žmonių komentarai

Sanlėja klientų atsiliepimai apie šilumos siurblius oras – oras bei oras – vanduo

Aurimas, Kauno rajonas

Nors C&H Split CH-HP8 sistemą namuose įsirengėme visai neseniai, jau matome rezultatus bei naudą. Namams ieškojome didelio efektyvumo įrenginio, kuris galėtų paruošti ir karštą vandenį, ir šildyti grindis. Radome, nesigailime, tad ačiū Sanlėjos komandai!

Vidas, Vilniaus m.

Renovuojant namus pergyvenau, kad bus daug vargo dėl oras – vanduo sistemos pritaikymo. HTW Eco-Thermal, kurį parekomendavo specialistai – labai tiko. Padėję gauti paramą, Sanlėjos profai pagelbėjo ir su montavimu bei išmokė tinkamai valdyti režimus. Esu labai patenkintas ir rekomenduoju.

Rasa, Vilniaus m.

Užsiimu apgyvendinimo paslaugų verslu, tad vienam iš butų reikėjo patogiai valdomo, stilingai atrodančio kondicionieriaus. Sanlėjos komanda parekomendavo HTW oras – oras sprendimą, kuris idealiai atitiko biudžetą ir lūkesčius!

Patarimai montuojant šilumos siurblius

Turime vieną didelį patarimą – šilumos siurbliai turėtų būti montuojami tik specialistų. Jie užtikrins tinkamą įrengimą, paleidimą, kalibravimą bei visišką sandarumą. Ypač dirbant su freonu reikia specialių žinių, tinkamos įrangos ir profesionalaus požiūrio. Pasitarkite su mūsų komanda prieš įsigydami siurblį. Mes parekomenduosime pakankamo galingumo, labiausiai biudžetą atitinkantį sprendimą bei pasirūpinsime montavimu.

Šilumos siurblių populiariausi gamintojai

Mes atstovaujame vienus iš rinkos lyderių šioje srityje – Cooper & Hunter, Airwell bei HTW, kurių šilumos siurblius parduodame.

Airwell – daug į inovacijas investuojantis prekės ženklas iš Prancūzijos. Bene kiekvienas jų šilumos siurblys turi aukštus efektyvumo įvertinimus.

Cooper & Hunter – iš JAV kilusi bendrovė, turinti labai platų gaminių ir sprendimų spektrą. Tai – bene geriausiai žinomas ženklas visame pasaulyje.

HTW – platų šilumos siurblių spektrą turintis GIA GROUP priklausantis ženklas, diegiantis įvairias inovacijas bei siūlantis išmanių, efektyvių sprendimų gamą.