Oro sausintuvai
Pernelyg aukštas drėgmės lygis patalpų ore padidina susirgimų, grybelio ir pelėsio atsiradimo tikimybę ir kitaip kenkia jūsų sveikatai bei turtui. Šiai problemai spręsti dažniausiai pasitelkiami oro sausintuvai, kurie gali iš jo pašalinti perteklinę drėgmę bei padeda palaikyti optimalias sąlygas darbui, laisvalaikiui ar poilsiui.
Jeigu žinote, kad jūsų patalpose nepakanka įprasto vėdinimo, kenčiate nuo pelėsio arba pastebėjote drėgmės keliamos žalos pėdsakus, nedvejokite ir rinkitės oro sausintuvą. Cooper & Hunter bei kitų gamintojų sausintuvus galite apžiūrėti ir įvertinti net internetu. Išsamūs prekių aprašymai, svarbiausia techninė informacija prekės puslapyje bei nurodyta kaina leis efektyviai pagerinti komfortą namuose ar darbo vietoje.
Norisi patarimo ar rekomendacijos? Aktualu žinoti, kokie atsiliepimai apie jus dominantį modelį iš kitų vartotojų? Drąsiai kreipkitės į mūsų komandą telefonais +370 609 65484, +370 690 00002 ir +370 671 34444 bei el. paštu – info@sanleja.lt bei gaukite aktualiausią informaciją bei individualų pasiūlymą!
Oro sausintuvų paskirtis
Kaip ir sako pats pavadinimas, buitiniai oro sausintuvai apdoroja orą, esantį patalpoje bei jį išsausina. Pašalindami drėgmę iš oro jie taip pat optimizuoja sąlygas, kadangi drėgname ore lengviau plinta dulkių erkutės, pelėsis bei virusai ar bakterijos.
Daugiausiai oro sausintuvus buityje žmonės naudoja garažuose, palėpėse, rūsiuose ar panašaus tipo patalpose, kuriose drėgmės lygis būna aukštesnis. Visgi, ypač senesnės statybos namuose bei cokoliniuose aukštuose esančiuose butuose taip pat reikalingi buitiniai sausintuvai, kadangi natūrali ventiliacija gali būti nepakankama, o drėgmės lygis iš aplinkos – labai aukštas.
Oro sausintuvus gali naudoti ir verslas bei komercinių patalpų valdytojai. Norint sukurti tinkamas sąlygas žmonių darbui ir/ar atsargų bei prekių laikymui, gali reikėti daugiau nei gali pasiūlyti natūrali ventiliacija.
Oro sausintuvų veikimo procesas
Dauguma oro sausintuvų veikia ganėtinai panašiai. Nors gali skirtis gamintojas ir modelis bei net įrenginio išvaizda ar galingumas, didžioji dalis naudos tuos pačius principus. Štai, kaip etapiškai atrodo oro sausintuvų veikimo procesas.
- Oro paėmimas. Kai yra įjungiamas sausintuvas, ima suktis jo viduje esantis ventiliatorius, taip paimdamas orą iš patalpos.
- Į korpuso vidų patekęs oras paprastai keliauja pro šaldymo ritę arba specialią terpę, kuri pagaminta iš drėgmę sugeriančios / sausinančios medžiagos. Jeigu sausintuve yra freono (šaltnešio), tada drėgmė surenkama, orą atvėsinant iki rasos taško. Rasa pavirtusi drėgmė išlaša į specialų indą, iš kurio vėliau gali būti išpilama.
- Tada oras atšildomas iki pradinės arba numatytos temperatūros ir paleidžiamas atgal į patalpą. Dėl to sausintas oras nebūna šaltas.
Paprastai oro sausintuvai turi specialius sensorius, kurie matuoja drėgnį patalpos ore. Jam nukritus žemiau tam tikros ribos, sausintuvas išsijungia arba sumažina savo pajėgumą. Na, o drėgmės lygiui pakilus, jis pats įsijungia.
Nepamirškite, kad sausintuve veikia ir kitos svarbios dalys – filtrai bei gali būti net jonizatorius. Oro filtrai padeda sulaikyti ir pašalinti ore esančias, dulkes, žiedadulkes ir naminių gyvūnų pleiskanas. Sausintuvas su jonizatoriumi skleidžia neigiamai įkrautus jonus, kurie prisijungia prie kenksmingų dalelių, tokių kaip bakterijos ir virusai, ir jas neutralizuoja, taip dar labiau padidindami oro švarą.
Oro sausintuvų privalumai
Galime išskirti net 4 pagrindinius privalumus, kodėl verta įsigyti ir naudoti oro sausintuvus.
Pelėsio ir grybelio prevencija
Šios dvi problemos žengia koja kojon su pernelyg dideliu drėgmės lygiu. Jeigu jis būna per aukštas (nuolat daugiau nei 50 – 60 %), tuomet labai išauga rizika, kad prie langų, ant sienų, palei plintusus ar ant lubų bei net kitose namų ar biuro vietose atsiras pelėsis.
Geresnė savijauta žmogui
Ypač vaikams bei senjorams, o taip pat ir žmonėms, kurie yra alergiški arba serga lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis labai praverčia sausintuvas. Jis (ypač modeliai su jonizatoriumi) iš oro pašalina terpę, kurioje gali plisti ligos bei surenka dulkių erkutes ar žiedadulkes, taip palengvindami astmos ar alergijų simptomus.
Saugomas turtas
Drėgmė kenkia ne tik sveikatai. Ten, kur jos daug, pažeisti gali būti paviršiai, baldai, net drabužiai ar elektronika. Oro sausintuvai padeda palaikyti optimalų drėgmės lygį, todėl išsaugomas vertingas turtas.
Jokių nemalonių kvapų
Drėgname ore lengviau plinta nemalonūs kvapai. Jeigu orą išsausinate, tikėtina, kad iš jo dings ir didžioji dalis ar net visi nemalonūs kvapai.
Oro sausintuvų priežiūra
Tinkama priežiūra leidžia prailginti tarnavimo laiką bei džiaugtis pigiau kainuojančiu išlaikymu. Nepamirškite, kad geriausia priežiūrą atlikti pagal gamintojo bei oficialių pardavėjų rekomendacijas, o ne ieškoti skelbimų, kuriuose rašoma, jog „kuo pigiau parduodu filtrus“. Taip įsigytos priemonės gali ne padėti, o net pakenkti jūsų technikai.
Keletas patarimų dėl tinkamos priežiūros:
- Jeigu jūsų sausintuvas turi drėgmės lygio sensorių – nuvalykite jį;
- Išimkite sausintuvo filtrą ir jį išplaukite arba pakeiskite (priklausomai nuo tipo):
Tai reikėtų daryti kas 3 – 12 mėnesių, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo bei įrangos tipo;
- Apžiūrėkite ventiliatorių bei nuvalykite mentes, nes ant jų kaupiasi dulkės;
- Taip pat pasistenkite riboti staigius perjunginėjimus bei intensyviai nenaudokite sausintuvo didžiausios galios režimu, nes tai padidina apkrovą.
Geriausi oro sausintuvų gamintojai
Sanlėja jums gali pasiūlyti rinkos lyderių ir populiarių gamintojų sprendimus. Visi buitiniai oro sausintuvai gauna garantiją, o internete galite rasti išsamų tiek techninių savybių, tiek funkcijų aprašymą.
Cooper & Hunter CH – D008WDP6 yra vienas iš įrenginių, kurie siūlo bene geriausią kainos ir kokybės santykį. Jis turi net 4 skirtingus sausinimo režimus bei patogų LED valdymo ekraną, kuriame rodoma aktualiausia informacija apie sausinimo procesą.
Daug automatizuotų funkcijų paverčia šį modelį tikrai patogiu naudoti, o papildomos vertės prideda ir tai, jog prie jo galima prijungti drenažo žarną ir drėgmę išvesti į lauką arba jai numatytą talpą.