Daug papildomų pliuAirwell, Cooper & Hunter bei HTW nešiojamas kondicionierius – puikus pirkinys namams, biurui, darbo vietai ar net komercinėms patalpoms. Jis padės pagerinti mikroklimatą pasirinktoje zonoje bei pagerins sąlygas darbui ar poilsiui.
Didžiausi tokio pasirinkimo privalumai yra mobilumas, patraukli kaina, galimybė rinktis vėsinantį ar net šildyti galintį įrenginį bei kai kurių variantų sugebėjimas net ir sausinti orą, pašalinant perteklinę drėgmę. Sanlėjos prekių kataloge galite rasti informaciją apie kiekvieną nešiojamąjį kondicionierių. Mūsų puslapyje pateikiama naudingiausia techninė informacija, kuri padeda išsirinkti tinkamiausią variantą!
Nešiojamo kondicionieriaus paskirtis
Kilnojami, nešiojami arba mobilūs kondicionieriai gali padėti valdyti mikroklimatą bei sukurti palankesnes sąlygas jūsų pasirinktoje vietoje. Skirtingai nei sieniniai, grindiniai ar lubiniai oro kondicionieriai, jie nėra sumontuojami ar pritvirtinami, todėl juos galima perkelti iš vienos vietos į kitą, pagal jūsų poreikius.
Jeigu jūsų būste arba biure ar kitoje vietoje nėra techninės galimybės įrengti nuolatinę kondicionavimo sistemą (arba neefektyvu kaštų prasme), mobilus, nešiojamas kondicionierius bus ideali alternatyva. Tai yra ideali opcija nuomojamame ar laikiname būste, darbo vietoje, arba patalpoje namuose, kur sunkiau valdomas šildymas arba vėsinimas.
Paprastai šis įrenginys savyje turi visą technologiją, kuri įprastose sistemose yra padalinta į vidinį ir išorinį bloką. Mobiliame kondicionieriuje bus: kompresorius, ventiliatorius, kondensatorius, garintuvas bei šaltnešio sistema. Dauguma efektyviausių kondicionierių orą ima iš patalpos, jį atvėsina (arba pašildo) ir į vidų išleidžia jau norimos temperatūros orą. Na, o nebereikalingas, vėsus ar karštas oras per žarną išleidžiamas į lauką.
Paprastai tokia sistema turi visas tas pačias funkcijas ir galimybes, kaip ir dauguma sieninių ar grindinių, lubinių oro kondicionierių, tik jos galingumas bus mažesnis.
Nešiojamo oro kondicionieriaus pranašumai
Vartotojų atsiliepimai bei pačių gamintojų pateikiama informacija leidžia greitai identifikuoti bei pažinti pranašumus, kuriuos turi mobilūs, nešiojami oro kondicionieriai.
Apžvelkime svarbiausius iš jų.
Vėsinimas ir šildymas
Kai kurie nešiojami kondicionieriai turi tik vėsinimo funkciją, o kitų veikimo principas leidžia ir vėsinti, ir šildyti. Tokia galimybė jūsų pasirinktoje zonoje – labai vertinga ir naudinga, kadangi užtikrina, jog visada turėsite komfortą ten, kur būsite.
Lengva perkelti į norimą vietą
Kadangi paprastai tokie kondicionieriai sveria vos keliolika kilogramų ir yra sąlyginai nedideli bei nekelia poreikio sudėtingam įrengimo procesui, juos nebus sunku perkelti į norimą vietą. Net, jeigu keičiasi jūsų būsto ar darbo vieta, jį galima įsidėti į automobilio bagažinę bei pervežti.
Neužima daug vietos, kai yra naudojamas
Vienas populiariausių mūsų siūlomų HTW kondicionierių yra 47x75x38 cm matmenų. Tai reiškia, kad jį galėsite paimti į rankas bei perkelti arba pastatyti į norimą vietą bei nesutrikdysite judėjimo laisvės net ir ankštesnėse patalpose.
Be to, mobilūs kondicionieriai vertinami dėl tylumo.
Papildomi privalumai
sų priklauso nuo to, kokias technologijas bei funkcijas į įrenginį įdiegė gamintojas. Tarp tų, apie kurias atsiliepimai yra labiausiai teigiami arba, kurias išskiria vartotojai:
- Autonominio valdymo bei išmanios kontrolės funkcijos;
- Patogūs mygtukai arba LED ekranas;
- Galimybė ne tik vėsinti ar šildyti orą, bet ir jį sausinti;
- Nuotolinio valdymo pultelis;
- Savaime išsisaugantys nustatymai.
Nešiojamo kondicionieriaus veikimo procesas
Nešiojamo kondicionieriaus veikimo principas yra ganėtinai panašus į įprasto sieninio ar grindinio, lubinio bloko. Pagrindinis skirtumas yra tai, jog čia vidinio bei išorinio įrenginio pajėgumai yra sujungti į vieną. Štai, kaip viskas vyksta vėsinimo ciklo metu.
- Iš patalpos paimamas oras. Besisukantis ventiliatorius įtraukia orą iš erdvės.
- Viduje esantis oras praeina pro specialią šaltnešio sistemą (vamzdelius), kurie yra kondicionieriaus viduje. Šaltnešio varinėjimo sistemą paprastai sudaro ir kita įranga: kompresorius, garintuvas, kondensatorius ir kontrolės elektronika.
- Kai oras vėsta žemiau rasos taško, jis kondensuojasi. Kondicionierius kondensatą surenka į įprastą talpą.
- Vėsesnis oras išleidžiamas atgal į patalpą per viršuje, šone, gale ar apačioje esančias angas, o karštas oras paprastai išleidžiamas į lauką per specialią žarną.
Tam, kiek daug bus vėsinamas oras, įtakos turi jūsų nustatymai bei pasirinkti režimai. Miego, poilsio režimai įrenginį paskatins veikti lėčiau, o didesnis temperatūros pokytis ar galingesnis režimas ciklą suintensyvins.
Nešiojamo oro kondicionieriaus energetinių išteklių sąnaudos
Nešiojami kondicionieriai naudos elektros energiją. Priklausomai nuo jūsų naudojimo įpročių, patalpų izoliacijos bei pačio įrenginio efektyvumo, sąnaudos gali skirtis. Jeigu norite kuo mažiau išleisti, tai pavyks padaryti tiems namų ūkiams, kurie elektros energiją patys gaminasi su saulės elektrinėmis. Taip pat tai pavyks tiems, kurie optimizuos sąnaudas su autonominio bei išmanaus valdymo funkcijomis ir laiku aptarnaus bei prižiūrės savo įrenginį.
Labai svarbu paminėti, kad nemažai informacijos apie sąnaudas bei kondicionieriaus efektyvumą galima rasti dar Sanlėjos prekių kataloge. Techninio aprašymo skiltyje yra nurodomi EER bei COP (taip pat SEER bei SCOP) koeficientai. Kuo jis aukštesnis, tuo daugiau šilumos ar vėsos įrenginys pagamins ir tuo efektyviau dirbs.
Geriausi ir patikimiausi nešiojamų kondicionierių gamintojai
Geriausių ir patikimiausių nešiojamų kondicionierių gamintojų sąraše visada turėtų atsidurti: HTW, Airwell bei Cooper & Hunter. Šių gamintojų įrangą mes atstovaujame ir dėl jos kokybės bei galimybių drąsiai rekomenduojame šiuos sprendimus visiems buitiniams ar komerciniams klientų poreikiams.
Mobilieji HTW oro kondicionieriai turi ne tik akiai patrauklų dizainą, tačiau ir daug autonominių ir valdymą patogesniu padarančių funkcijų. Savaiminė diagnostika, savaiminis kondensacijos išgarinimas ir sausinimo režimas, kartu su vėsinimu ir šildymu leidžia itin efektyviai valdyti mikroklimatą taip, kaip norite.
Na, o štai C&H įrenginio CH-M10K7B savybių sąrašas taip pat nėra trumpas. Apsaugos nuo freono nutekėjimo, užšalimo bei perkrovos neleidžia įvairioms grėsmėms pakenkti šios įrangos veikimui. Na, o automatizuotas veikimas bei LED ekranas gerokai supaprastina valdymą.
Galiausiai galima išskirti Airwell MFR AW-MFR012-H41 (vėsinimui ir šildymui), kuris dalinasi privalumais ir su kitais populiariais Airwell mobiliais kondicionieriais. Šis įrenginys gauna net A klasę energinio efektyvumo skalėje ir turi automatizuotą diagnostiką bei I FEEL funkciją, kurios pagalba pultelis tiksliai jaučia temperatūrą net toliau nuo bloko bei gali geriau reaguoti į temperatūros pasikeitimus.
Nešiojamo kondicionieriaus galia ir priežiūra
Nešiojamų kondicionierių galia paprastai yra kiek mažesnė nei pajėgiausių sieninių, monoblokinių ar standartinių šilumos siurblių oras – oras. Tačiau net ir mobilus įrenginys gali pasiūlyti ~2-4 kW šildymo ar šaldymo pajėgumą. To dažniausiai užtenka mažo ar vidutinio dydžio patalpoms bei kambariams. Paprastai skaičiuojama, kad jums reikalingo įrenginio galia turi būti skaičiuojama pagal formulę
Reikalinga galia (kW) = 0,1 * kambario plotas (m2)
Na, o kalbant apie priežiūrą reikia paminėti du pagrindinius dalykus, kurie daro įtaką įrenginio ilgaamžiškumui bei optimaliam veikimui. Tai yra savalaikis filtrų valymas (arba keitimas) bei pranešimų ir signalų stebėjimas.
Susipažinus su gamintojo instrukcijomis bei rekomendacijomis galima žinoti, kaip dažnai reikėtų keisti filtrus ir taip išvengti krentančio įrangos efektyvumo ar išaugančių elektros sąnaudų. Taip pat, jeigu naudojate išvedimo žarną, kartkartėmis patikrinkite jos sandarumą bei jungčių tvirtumą.