Oro kondicionieriai butui: viskas, ką svarbu žinoti apie jo įrengimą bute

Karšta vasaros diena, kai termometro stulpelis kyla vis aukščiau ir aukščiau. Kūną muša prakaitas, lauke žmonės skuba rasti pavėsį. Net ir namuose karštis, rodos, tampa nepakeliamas. Daug kam atrodo, jog išeitis tik viena – kentėti.

Tačiau Sanlėjos komanda gali pasiūlyti HTW, Airwell arba Cooper & Hunter oro kondicionierius butui, kurie vasarą išvaduos iš karščio gniaužtų, o žiemą net galės pasirūpinti šiluma. Tokia investicija į komfortą gali būti labai naudinga, tačiau prieš jai ryžtantis tikriausiai vertėtų sužinoti, kokie yra vartotojų bei ekspertų atsiliepimai, kaip vyksta įrengimas bei pagal ką rinktis tokį įrenginį.

Šiame išsamiame gide apžvelgsime viską, ką reikėtų žinoti apie oro kondicionierius butui, nuo pasirinkimo, iki sumontavimo. Pasistengsime apžvelgti: sieninius, grindinius, lubinius, mobilius, Split ir Multi-Split tipo įrenginius bei atskleisime jų privalumus ir trūkumus, įrengimo procesą ir su mikroklimato valdymu daugiabutyje susijusius aspektus.

Butams tinkantys kondicionieriai

Jeigu domina kondicionieriai butui, dauguma klientų paprastai rinksis tarp: sieninių, mobilių bei Multi-Split įrenginių (jeigu butas yra didelis arba net tęsiasi per kelis aukštus).

Sieninis kondicionierius

Sieninis oro kondicionierius butui arba šilumos siurblys oras – oras yra, tikriausiai, labiausiai paplitęs pasirinkimas. Toks įrenginys turi lauke montuojamą išorinį ir viduje, ant sienos tvirtinamą bloką, kurie tarpusavyje sujungiami ortakiais. Išorinis blokas ima orą iš lauko, jį vėsina arba šildo ir perduoda į patalpas. Taip pat jeigu įrenginyje yra atitinkami filtrai, oras gali būti išvalomas, iš jo pašalinamos žiedadulkės, nemalonūs kvapai bei kita tarša.

Toks pasirinkimas džiugina tiek našumu, tiek kainos bei kokybės santykiu.

Kadangi bute paprastai turime ribotai grindų ploto, ant sienos montuojamas įrenginys yra gana praktiškas bei neturėtų būti pernelyg didelis, jog sumažintų komfortą ar darytų jam neigiamą įtaką.

Mobilus kondicionierius

Mobilūs kondicionieriai butams žinomi jau nuo seno, tačiau jų populiarumas sparčiausiai ėmė augti tik pastaraisiais metais. Kadangi tai yra įrenginys, kurį paleisti į darbą galima be jokių montavimo darbų, jis džiugina tuos, kurie nuomojasi būstą arba turi nedidelį butą bei su mikroklimato valdymo iššūkiais susiduria tik tam tikru metu arba nenori įrenginėti sieninio arba lubinio bloko.

Šių įrenginių veikimo principas yra panašus į įprasto kondicionieriaus. Tik čia visą darbą atlieka vienas įrenginys, stovintis patalpose. Jis ima orą iš vidaus, jį vėsina arba šildo ir, atitinkamai, šiltą arba vėsų orą, per į išorę išvedamą žarną, išleidžia lauke. Tokia sistema patraukli ir dėl kainos, ir dėl kompaktiškumo.

Multi-Split sistema

Didesniems butams verta rinktis Split arba net Multi-Split tipo sprendimą. Kas tai yra?

Multi-Split oro kondicionieriai bute gali iš lauko paimtą ir pašildytą arba atvėsintą orą nukreipti net į du išleidimo taškus (vidinius blokus). Tai reiškia, kad su tokia įranga galite nepriklausomai ir individualiai šildyti arba vėsinti dvi zonas namuose ar du kambarius, nedarydami įtakos ne savo zonai.

Multi-Split įrenginiai veikia tuo pačiu principu (vienas išorinis blokas), tik čia jau bus 3 arba daugiau vidinių blokų.

Multi-Split kondicionieriai butui labiausiai pasiteisina tada, kai jo kvadratūra viršija ~80-90 kv. m arba/ir jis driekiasi net per du aukštus. Tokiais atvejais tik šis sprendimas gali pasiūlyti tokį našumą, kurio reikia mikroklimatui valdyti.

Kiti kondicionierių tipai

Rečiau, tačiau taip pat namams pasirenkami ir langiniai, lubiniai arba grindiniai įrenginiai. Tiesa, jie bute savo vietą dažnai randa sunkiau dėl to, kad užima daugiau vietos, yra labai galingi (galingumas daug didesnis, nei reikia) arba reikalauja sudėtingesnio montavimo bei priežiūros.

Kondicionierių skirtų butams funkcijos

Kiekvienas gamintojas gali pasiūlyti daugiau ar mažiau unikalių funkcijų ir techninių sprendimų, dėl kurių verta rinktis jo įrangą. Taip pat ir kiekvienas A/C modelis gali turėti savų niuansų bei privalumų. Apžvelgti visus būtų pernelyg sudėtinga, todėl mes išskirsime tris, tarp populiariausių Sanlėjos klientų pasirinkimų patenkančius įrenginius bei apžvelgsime jų ypatumus bei funkcijas.

Ypač efektyvus sieninis Airwell NORDIC HDHC-070N-09M25

  •     A+++ energinis efektyvumas vėsinant; A+ – šildant;
  •     SEER koeficientas – 8,5;
  •     I Feel funkcija, su kurios pagalba realias oro sąlygas patalpoje stebi ir nuotolinio valdymo pultelis;
  •     Patogus kondensato nuvedimas;
  •     Itin tylus bei nakties režimai;
  •     WiFi integracija bei išmanus valdymas;
  •     Galimybė sausinti orą.

Mobilus Cooper&Hunter CH-M12K7S

  •     Apsauga nuo freono nutekėjimo, užšalimo bei perkrovos;
  •     Tylus veikimas paleidus miego režimą;
  •     EER – 2,61;
  •     Per valandą iš oro gali surinkti net iki 1,6 l drėgmės;
  •     Daug automatizavimo bei protingo valdymo funkcijų, kurios mažina sąnaudas bei lengvina pritaikymą prie poreikių.

Sieninis HTW-24NORDIC

  •     6,5 SEER šaldant;
  •     Net keli filtrai, kurie iš oro pašalina ne tik dulkes ar žiedadulkes, tačiau ir nemalonius kvapus;
  •     Galimybė vėsinti itin tyliai ir vėdinti orą labai švelniai;
  •     Daug elektroninės optimizacijos, dėl kurios prailgėja įrenginio tarnavimo laikas ir padidėja jūsų komfortas;
  •     Išorinis blokas padengtas specialia danga dėl kurios jį žymiai mažiau veikia korozija.

Visi oro kondicionieriai butams gali turėti savitų pliusų. Būtinai atsidarykite sudominusios prekės puslapį, jeigu aktualu sužinoti daugiau arba užduokite klausimus Sanlėjos specialistams.

Oro kondicionierių butams išteklių sąnaudos

Turbūt visiems vartotojams bus aktualios bent jau preliminarios sąnaudos (elektros), kurių pareikalaus naujasis kondicionierius. Jas vertinti nėra taip paprasta, kadangi gali skirtis ne tik naudojimo įpročiai, tačiau ir klimato sąlygos (pvz., istoriškai šalta žiema, labai karšta vasara ir pnš.). Visa tai daro įtaką efektyvumui bei sąnaudoms.

Oro kondicionieriai bute gali gerokai padidinti sąskaitas už elektrą, ypač jei jie naudojami dažnai bei intensyviai. Renkantis prioritetą teikite variantams su aukštu SEER (sezoninio energijos vartojimo efektyvumo koeficiento). Įsigiję tokį modelį ilgainiui galite sumažinti energijos suvartojimą ir išlaidas.

Be to, tinkama techninė priežiūra, reguliarus filtrų valymas ir gera pačių patalpų izoliacija taip pat prisideda prie to, kad pavyks elektros sunaudoti bei už ją mokėti mažiau.

Naudinga paminėti tai, jog modernūs šilumos siurbliai oras – oras gali veikti labai efektyviai. Daugumai jų tereikia vos 1 kW elektros energijos, iš kurios jie pagamins 3,5 – 5 kW ar net daugiau šiluminės (ar vėsinančios) energijos.

Butų kondicionierių priežiūra ir garantija

Dauguma įrenginių gauna bent 2 metų ar ilgesnę garantiją. Tai priklauso nuo gamintojo politikos bei jūsų pasirinktos modelių gamos. Apie garantiją klientus Sanlėja komanda visada informuoja dar prieš pirkimą.

Apie tai, kaip turėtų būti prižiūrimi kondicionieriai bute, daug kalbėti nereikia, nes optimali priežiūra paprastai apima vos 4 dalykus:

  1. Gamintojo bei pardavėjo pateiktų rekomendacijų laikymasis
  2. Savalaikis oro filtro valymas (jei filtras valomas)
  3. Savalaikis oro filtro keitimas (jei filtras nėra valomas)
  4. Išorinio bloko valymas bei priežiūra

Taip pat reikėtų nepamiršti ir to, jog oro kondicionieriai butams turėtų būti periodiškai aptarnaujami. Tam kvieskite specialistus, kurie apžiūrėtų įrangą bei nustatytų problemas, jeigu jų yra.

Kondicionierių esančių bute teikiama nauda

Svarbiausios naudos, kurias suteikia oro kondicionieriai butui yra net 4.

Vėsinimas

Karštą dieną temperatūrą patalpų viduje galite sumažinti net keliais laipsniais. Tada bus maloniai gaivu.

Šildymas

Nemažai A/C gali ne tik vėsinti, bet ir šildyti. Žiemą, rudenį ar ankstyvą pavasarį toks įrenginys suteiks reikiamo komforto.

Oro valymas

Jeigu sistema turi gerą oro filtravimo sistemą, į patalpas pateks gaivus, švarus oras, kuriuo sveika kvėpuoti.

Efektyvumas

Lyginant su tradiciniais šildymo metodais, oras – oras siurbliai (kondicionieriai) gali būti gerokai efektyvesni.

Geriausi kondicionierių butams gamintojai

Nors yra tikrai ne vienas gamintojas, kurio asortimente būtų oro kondicionieriai, tinkami butui, Sanlėja atstovauja tikrus rinkos lyderius:

  •     HTW
  •     Airwell
  •     Cooper & Hunter (C&H)

Visų šių gamintojų siūlomi sprendimai padeda buitiniams vartotojams daugybėje šalių vėsinti bei šildyti savo butus. Gamintojai daug investuoja į blokų dizainą, ergonomiškumą bei gerą valdymą, todėl naudotis tokia įranga bus vienas malonumas. Be to, visa Sanlėjos siūloma technika gauna garantijas bei jus pasiekia su patikimo gamintojo reputacija.

Kokio galingumo oro kondicionierių reikia pirkti butui?

Poreikis galiai yra labai individualus ir priklauso nuo jūsų patalpų dydžio, šildymosi ar vėsinimosi įpročių bei net patalpų izoliacijos. Paprastai pakanka pažiūrėti į techninę įrenginio specifikaciją ir matysite jo galingumą (kW).

Paprastai vienam kvadratiniam metrui gyvenamojo ploto reikėtų apie 0,1 kW energijos. Pavyzdžiui, 30 kvadratinių metrų kambariui bute reikėtų maždaug 3 kW vėsinimo galią turinčio oro kondicionieriaus. Tačiau geriausia pasikonsultuoti su profesionaliu ŠVOK techniku, kuris gali atlikti tinkamą įvertinimą pagal jūsų konkrečius poreikius ir pateikti tikslią rekomendaciją.

Papildomai reikėtų įvertinti langų plotą, karštį generuojančių įrenginių skaičių ir kai kuriuos kitus parametrus. Tiksliai apskaičiavus, jūsų pasirinkti oro kondicionieriai butams bus patys geriausi!

 

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top